TUNNELS OF ĀH - The Smeared Cloth 2012​-​2018 Unearhed 2CD

Dwupłytowa kompilacja CD opublikowana przez Zoharum w 2023 roku.

17,00 €
Brutto
5 dni roboczych
Ilość
Dostępny

100% bezpieczne płatności

„The Smeared Cloth” to dwupłytowa kompilacja zawierająca nagrania TUNNELS OF ĀH, zarejestrowane w latach 2012-2018, które nie doczekały się dotąd publikacji na żadnym nośniku. Pierwszy krążek wypełniają kompozycje, pochodzące z okresu jeszcze przed debiutem w Cold Spring oraz tzw. odrzuty z sesji do „Thus Avici”, czyli następnej w kolejności płyty dla brytyjskiego labelu. Drugi krążek to utwory zarejestrowane w trakcie i pomiędzy sesjami do „Surgical Fires” i „Charnel Transmissions”. Mimo, iż powstawały one jako luźne kompozycje, w oderwaniu od konceptów, wyraźnie nakreślonych na każdym z wymienionych wcześniej albumów, brzmią one niesłychanie spójnie, sprawiając wrażenie jakby elementów, z których zbudowano większą całość. Dzięki temu słucha się ich bardzo dobrze; zwłaszcza, gdy pozwolimy sobie na chwilę, by w pełni móc zatracić się w świecie, wykreowanym przez Stephena Ah Burroughsa za pomocą dźwięków, charakterystycznych dla jego twórczości. Niekiedy przywołują one skojarzenia ze starożytnymi rytuałami, potęgując wrażenie egipskich ciemności, poczucie chłodu i pustki wydobywającej się jakby z głębokiego lochu, a wraz z nimi echo. To wszystko stanowi nadbudowę dla 21 utworów, wypełniających oba krążki, nakreślonych i utrzymanych w konwencji, pozwalającej na umiejscowienie ich stylistycznie, gdzieś pomiędzy izolacyjnym dark ambientem a death industrialem, gdzie mroczna aura i gęste, mechaniczne struktury współistnieją niczym w symbiozie, dzięki której zachowana została równowaga pomiędzy budowaniem klimatu, a oddaniem prawdziwej natury industrialnego zgrzytu.

Niniejsza publikacja to niewątpliwie pozycja obowiązkowa dla fanów TOĀH, choć dostarczyć może również wielu wrażeń tym, którzy cenią sobie death industrial najwyższej próby.

Album wydany na dwóch krążkach CD zamkniętych w sześciopanelowym ekopacku.

Premiera 16.06.2023.

karta przedsiębiorstwa

NOŚNIK
2CD

Polecamy również:

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.