Sindre Bjerga & Micromelancolié 'Invisible Paths' CD

Dwie części tytułowej kompozycji umieszczonej na krążku "Invisible Paths" to kontynuacja dźwiękowych poszukiwań obydwu artystów....

12,00 €
Brutto
5 dni roboczych
Ilość
Dostępny

100% bezpieczne płatności

Kolejna część kolaboracyjnych dokonań mail-artowego duetu Sindre Bjerga i Roberta Skrzyńskiego aka Micromelancolié. Pierwszy z nich to znany norweski artysta dźwiękowy, który działa solo oraz w wielu projektach (m.in. doskonały drone'owy Star Turbine) oraz prowadzi label Gold Soundz. Robert Skrzyński nie zwalnia kreatywnego tempa pojawiając się w kolaboracyjnym projekcie w barwach Zoharum po raz pierwszy (po doskonale przyjętych albumach Micromelancolié "It Doesn't Belong Here" oraz ForrrestDrones "Najas Flexilis Exequiae").

Dwie części tytułowej kompozycji umieszczonej na krążku "Invisible Paths" to kontynuacja dźwiękowych poszukiwań obydwu artystów. Duet postawił na skromniejszy soniczny arsenał niż na wcześniejszych wydawnictwach, co nie umniejsza jakości tych dwu nagrań. W tych kolażach jest miejsce na ambientowy plany, nagrane ukradkiem rozmowy, oleiste drone'y, a nawet odrobinę zabawy taśmami. Gdzieniegdzie spod tej bulgoczącej magmy wyłaniają skrawki melodii, choć, w przeciwieństwie do np. "Prayer Calls", pełnią rolę jedynie ozdobników. "Invisible Paths" to ćwiczenie na skupianie uwagi słuchającego, ale to ryzyko warte podjęcia.

Płyta została wydana w 3-panelowym ekopacku w ściśle limitowanym nakładzie 300 szt. Za okładkę odpowiada Rutger Zuydervelt (aka Machinafabriek). Masteringiem zajął się Claus Poulsen (duńska połowa duetu Star Turbine). Nad całym procesem wydawniczym czuwał Michał Porwet.

Premiera: 23.05.2015

karta przedsiębiorstwa

NOŚNIK
CD

Polecamy również:

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.