PHURPA 'Mantras of Bön' CD (2nd Silver edition)

Prezentujemy drugie wydanie wyprzedanego, znakomitego krążka Phurpy "Mantras of Bön" w nowej szacie graficznej. Po pierwszej, miedzianej wersji, przyszedł czas na srebrna, limitowaną do 250 sztuk. 

29,00 zł
5 dni roboczych
Ilość
Dostępny

100% bezpieczne płatności

Prezentujemy drugie wydanie wyprzedanego, znakomitego krążka Phurpy "Mantras of Bön" w nowej szacie graficznej. Po pierwszej, miedzianej wersji, przyszedł czas na srebrna, limitowaną do 250 sztuk.

PHURPA to jedno z najciekawszych zjawisk ostatnich lat. Grupa powołana przez Alexeya Tegina tworzy medytacyjną muzykę odwołującą się do starożytnej, prebuddyjskiej tradycji BON. Ich koncerty przypominają szamańskie misteria, w których dźwięki, śpiew i rytmy budują trans, wprowadzający słuchaczy w świat umarłych bogów i do czasów kultury, która odeszła wraz z nimi. Muzycy zresztą podkreślają przede wszystkim duchowy charakter swojej działalności. Ze swoim przesłaniem Rosjanie dotarli już do wielu miast, w różnych krajach; zapełniali sale koncertowe m.in. Paryża, Bristolu, Amsterdamu; uczestniczyli w prestiżowych festiwalach; regularnie występują także w Moskwie, gdzie prowadzą swoje wielogodzinne sesje. Na próżno szukać drugiego zespołu, który w tak wierny sposób podchodzi zarówno do materii dźwięku jak i metody jego wydobywania. Używają przy tym tradycyjnych instrumentów, kości ludzkich znalezionych na tybetańskich pustkowiach; medytują i trenują śpiew, zwany " rgyud-skad". Siłę i magię ich muzyki dostrzegł m.in. Stephen O'Malley, który jeden z albumów rosyjskiego teamu opublikował we własnej wytwórni. Dzisiaj Zoharum ma przyjemność zaprezentować najnowszy krążek tej grupy " Mantras of Bon" - album dość niezwykły i na pewno wyjątkowy nawet dla tak niezwykłego zespołu jak PHURPA. Blisko 78 minut muzyki zostało podzielone na dwie części, gdzie pierwsza zawierająca nagrania z udziałem wokalistki Alissy Nicolai, pokazuje grupę z zupełnie innej, nieznanej dotąd perspektywy, druga część natomiast to najważniejsze i najciekawsze sesje zespołu z ostatnich lat, m.in. zapis z występu podczas CTM, a także imponujący wykonawstwem " kuntunzangpo". " Mantras of Bon" to doskonałe wprowadzenie do przygody z projektem PHURPA, światem muzyki tybetańskiej, puszczonej przez współczesny filtr reinterpretacji, wolnej od skostniałych reguł; zachwycić może zarówno poszukujących ciekawej muzyki sakralnej jak i tych, którzy poszukują po prostu nowej formy sonicznej wypowiedzi. Nadzór produkcyjny: Mariusz Doering
Album został wydany w 3-panelowym ecopaku. Pierwsze, wyprzedana edycja z miedzianymi napisami miała nakład 500 egzemplarzy. Druga, ze srebrnymi napisami, ma nakład 250 egzemplarzy.

Premiera: 17.06.2016

karta przedsiębiorstwa

NOŚNIK
CD

Polecamy również:

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.