MANINKARI Continuum Sonore 7-14 CD

Maninkari, duet pochodzący z Francji, powinien być znany miłośnikóm ambientu. Jak dotąd wydali sześć albumów dla tak renomowanych wytwórni jak Conspiracy, Neuropa czy Basses Frequencies. Ich wpływy obejmują muzykę klasyczną przez jazz i free improv kończąc na ambiencie i dronach. Dlatego też nie jest łatwo ich sklasyfikować jako nowoczesne combo grające post-industrialną elektronikę. Duet pracuje dość intensywnie. Właśnie przygotowali drugą część albumu z 2012 roku zatytułowanego "Continuum Sonore". Co urzekło nas w Maninkari podczas słuchania części 7-14 kompozycji "Continuum Sonore" jest łatwość z jaką tworzą piękne, choć nawiedzone melodie zatopione w atmosferze filmowej. Nie jest zaskakujące biorąc pod uwagę fakt, że duet tworzył muzykę do filmów Thomas Pantalacci. Ich inną cechą jest zmienność faktur instrumentalnych. Oprócz regularnych syntezatorów i nie tak powszechnych w elektronice instrumentów perkusyjnych, używają nietypowych instrumentów, takich jak bodhran, altówki, cimbalom, santoor. To zbliża ich do muzyki neoklasycznej. Płyta została wydana w formie ecopaku i jest ściśle limitowana do 300 egzemplarzy. Okładka została zaprojektowana przez Maninkari. Za mastering "Continuum Sonore 7>14" odpowiada Łukasz Miernik.

12,00 €
Brutto
5 dni roboczych
Ilość
Dostępny

100% bezpieczne płatności

Maninkari, duet pochodzący z Francji, powinien być znany miłośnikóm ambientu. Jak dotąd wydali sześć albumów dla tak renomowanych wytwórni jak Conspiracy, Neuropa czy Basses Frequencies. Ich wpływy obejmują muzykę klasyczną przez jazz i free improv kończąc na ambiencie i dronach. Dlatego też nie jest łatwo ich sklasyfikować jako nowoczesne combo grające post-industrialną elektronikę.

Duet pracuje dość intensywnie. Właśnie przygotowali drugą część albumu z 2012 roku zatytułowanego "Continuum Sonore". Co urzekło nas w Maninkari podczas słuchania części 7-14 kompozycji "Continuum Sonore" jest łatwość z jaką tworzą piękne, choć nawiedzone melodie zatopione w atmosferze filmowej. Nie jest zaskakujące biorąc pod uwagę fakt, że duet tworzył muzykę do filmów Thomas Pantalacci. Ich inną cechą jest zmienność faktur instrumentalnych. Oprócz regularnych syntezatorów i nie tak powszechnych w elektronice instrumentów perkusyjnych, używają nietypowych instrumentów, takich jak bodhran, altówki, cimbalom, santoor. To zbliża ich do muzyki neoklasycznej. Płyta została wydana w formie ecopaku i jest ściśle limitowana do 300 egzemplarzy. Okładka została zaprojektowana przez Maninkari. Za mastering "Continuum Sonore 7>14" odpowiada Łukasz Miernik.

karta przedsiębiorstwa

NOŚNIK
CD

Polecamy również:

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.