SPHYXION - 3 (CD)

Sphyxion powraca z drugim dla Zoharum, a trzecim w ogóle studyjnym albumem. Rozwija na nim własną formułę minimal synthwave, wprowadzając ją w zupełnie nowe obszary dźwiękowe.

12,00 €
Brutto
5 dni roboczych
Ilość
Dostępny

100% bezpieczne płatności

Sphyxion powraca z drugim dla Zoharum, a trzecim w ogóle studyjnym albumem. Rozwija na nim własną formułę minimal synthwave, wprowadzając ją w zupełnie nowe obszary dźwiękowe. Ta elektroniczna inkarnacja braci Frederica i Oliviera Charlot stanowi osobliwe rozwinięcie formuły muzycznej, obowiązującej w ramach projektu Maninkari (macierzystej formacji braci Charlot), wzbogacającją o nieco mechaniczny, mocniejszy, nieustannie pulsujący rytm. Mimo, że materiał utrzymany jest w konwencji synthwave, to nadal niesie on w sobie spory ładunek plastyczności, tkwiący w bogactwie dźwięków, z wielu misternie utkanych ze strzępów melodi zdobników. Łącząc w pełni świadomie klasyczne instrumentarium i elektronikę we właściwy tylko sobie sposób, budują atmosferę, która sugestywnie oddziaływuje na wyobraźnię słuchacza. Ów ilustracyjny charakter ich twórczości, muzycy mogli wynieść zarówno z ich akademickiego wykształcenia, jak i sporego doświadczenia zdobytego choćby przy pracy nad udźwiękowianiem spektakli teatralnych czy komponowaniu muzyki filmowej.

CD w ekopacku 6-panelowym wydany w limitowanym nakładzie 300 kopii.

Premiera 07.10.2021

karta przedsiębiorstwa

NOŚNIK
CD

Polecamy również:

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.