CONJECTURE 'Hydra' CD

Na jego najnowszej płycie wydanej w  Zoharum Angelopoulos spłaca dług wobec greckiej mitologii. Każdy utwór na krążku nosi tytuł zaczerpnięty od mitologicznych, które w ten sposób stały się punktem wyjścia do opowiedzenia własnych historii w oparciu o ich symboliczne znaczenie i wpisanie go w nowy kontekst, aby zamknąć całość spójny album koncepcyjny.

12,00 €
Brutto
5 dni roboczych
Ilość
Dostępny

100% bezpieczne płatności

Conjecture istnieje od 2013 roku i jest solowym projektem Vasilisa Angelopoulosa. Grek tworzy głównie przy pomocy hardware’u wspomaganego dźwiękami zebranymi w opuszczonych budynkach, fabrykach czy świątyniach. Jego muzyka nie trzyma się konwencjonalnych norm gatunkowych i eksploruje tematy związane z religią, folklorem, rytuałami, ludzką egzystencją i śmiercią.

Niniejsza płyta jest ukłonem Angelopoulosa w stronę greckiej mitologii. Każdy utwór bierze swój tytuł od mniej lub bardziej znanego mitologicznego stwora i opowiada jego historię. Jak można się było spodziewać, muzyka jest mroczna, wzniosła i trzyma w napięciu od pierwszego do ostatniego numeru, który łagodzi dotychczasową atmosferę grozy i upadku wspaniałym ambientem wzbogaconym nagraniami terenowymi i kojącą trąbką dając albumowi wspaniałe zakończenie. 

Grecy wydają się mieć własną wizję rytualnego industrialu, którą konsekwentnie realizują i trzeba im przyznać, że są w tym świetni. Conjecture nie stanowi tutaj wyjątku. Jego podejście do muzyki jest oryginalne i dojrzałe. Na szczególną uwagę zasługują tu produkcja i sound design – dźwięki są tu potężne, dobrze dobrane i pięknie wyrzeźbione. Bezwzględne maszynowe rytmy wzbogacone są bardzo muzyczną narracją, która sprawia, że chętnie chłoniemy przedstawianą historię od początku do samego końca. 

karta przedsiębiorstwa

NOŚNIK
CD

Polecamy również:

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.