GENETIC TRANSMISSION - News From Wormland CD

W kolejnej odsłonie, z numerem 9, prezentujemy krążek „News From Wormland”, który pierwotnie ukazał się w 2002 roku. Pod wieloma względami stanowił pewnego rodzaju kontynuację formuły zawartej na „Spójrzcie Пожалуйста, Jakie Piękne Macie Gęby"; ujawniającą się choćby w inspiracji twórczością Lautremonta i turpistycznej aurze nieodzownie wyczuwalnej podczas słuchania.

12,00 €
Brutto
5 dni roboczych
Ilość
Dostępny

100% bezpieczne płatności

Po dłuższej przerwie  wracamy do cyklu GT Archive Series, w ramach którego publikujemy te wydawnictwa GENETIC TRANSMISSION, które wcześniej wydawane byly głównie na dość nietrwałych nośnikach CDR, przez co większość z nich dzisiaj jest praktycznie niedostępna. Do tej pory ukazało się osiem regularnych tytułów z obszernej dyskografii Tomka Twardawy. W kolejnej odsłonie, z numerem 9, prezentujemy krążek „News From Wormland”, który pierwotnie ukazał się w 2002 roku. Pod wieloma względami stanowił pewnego rodzaju kontynuację formuły zawartej na „Spójrzcie Пожалуйста, Jakie Piękne Macie Gęby"; ujawniającą się choćby w inspiracji twórczością Lautremonta i turpistycznej aurze nieodzownie wyczuwalnej podczas słuchania. Do uzyskania tego efektu, w obu przypadkach, posłuzyły podobne środki wyrazu, potęgujące wrażenie nieustannie panującego chaosu, który wyłania się z gęstwiny zapętlonych struktur dźwiękowych, opartych na strzępach nagrań terenowych i próbach odtworzenia dżwięków natury, przy pomocy industrialnego, instrumentarium o metalicznym i chropowatym brzmieniu, niekiedy przerywanych w ułamku sekundy nagle pojawiającą się ciszą. Przy użyciu techniki cut-upowej udało się Tomkowi stworzyć intensywną i silnie oddziałującą na wyobraźnię słuchaczy, ilustrację dźwiękową, utrzymaną w duchu poezji Lautremonta, jednocześnie stanowiąc dźwiękowe dopełnienie jego świata przedstawionego w Pieśniach Maldorora.    

Edycja CD w ekopacku Limitowana do 200 szt.

Premiera: 07.09.2022

karta przedsiębiorstwa

NOŚNIK
CD

Polecamy również:

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.