HATI zero coma zero | recycled magic emissions CD
Płyta, która pierwotnie została opublikowana przez Nefryt na nośniku CD-r w limitowanym do 250 szt. nakładzie teraz ukazuje się ponownie w nowej szacie graficznej, zremasterowanej wersji i uzupełniona o nagrania z mini CD-r " recycled magick emissions". Materiał zgromadzony tutaj, mimo upływu lat wciąż tętni niezwykłą energią akustycznych brzmień. Muzycy HATI budowali własne konstrukcje i wykorzystywali w intrygujący sposób egzotyczne instrumentarium. " zero coma zero" to studium na umieranie, śmierć i odrodzenie - zostały tu wykorzystane archaiczne instrumenty etniczne oraz przedmioty znalezione na złomowisku lub śmietniku. Pojawienie się obu wydawnictw (jak i singla dla Drone records) na rynku stały się przełomowym wydarzeniem w historii HATI. Album 'zero coma zero'silnie ugruntował pozycję zespołu na scenie muzycznej.
O wyjątkowości i randze tej płyty świadczą liczne, entuzjastyczne recenzje z tego okresu:
"Trzymając się z dala od wszelakich mód i trendów, na własną rękę docierają do fundamentalnych doświadczeń dźwiękowych i grają muzykę o sile katharsis".
Rafał Księżyk (Antena Krzyku, 2/2004)
" Hati to genialna w swej prostocie próba wkomponowania archaicznych rytuałów w aurę współczesnego minimalizmu .( …) Iwański i Wojtaś to świadomi i doświadczeni gracze; sięgają po tradycyjne perkusjonalia, uzupełniają ten zestaw kamieniami, rogami, tłuczonym szkłem... i układają z nich boleśnie wręcz monotonne konstrukcje. Duch pogańskich obrzędów unosi się nad nimi z całą pewnością, ale przecież muzycy nie mniej czerpią z doświadczeń współczesnego minimalizmu, brzęczącej szorstkości industrialu, czy wreszcie perkusyjnej muzyki improwizowanej…"
Wojtek Wysocki (Aktivist, 4/ 2005)
†…Muzyka HATI udanie łączy pierwotną skłonność człowieka do zagospodarowania ciszy dźwiękiem uzyskanym z byle jakiego przedmiotu, ze współczesnym doświadczeniem twórczym mającym do tego samego celu specjalnie wykonane przedmioty, czyli instrumenty. Otrzymujemy opowiadanie, które bardzo prostym językiem opowiada wcale nieproste opowiadania i nie jest zarazem intelektualnym bełkotem lub pustym poszukiwaniem niczego. To intrygujące i spójne oraz przez cały czas poważne opowiadanie omijające obszary żartu, humoru i swawolnego zatracenia."
Henryk Palczewski (Informator Ars 2 # 41)