DIFFERENT STATE - Knar MC

Oryginalna kaseta wydana przez Souldcold Producion ówczesny poddodział Pagan Records. Ninejsze egzemplarze pochodzą ze stocków, wyprodukowanego w 1997 nakładu. 

5,00 €
Brutto
5 dni roboczych
Ilość
Dostępny

100% bezpieczne płatności

Oryginalna kaseta wydana przez Souldcold Producion ówczesny poddodział Pagan Records. Ninejsze egzemplarze pochodzą ze stocków, wyprodukowanego w 1997 nakładu. 

Za opis tego wydawnictwa niech posłuży recenzja Pawła Frelika z AniMusik (Thrash'M'All)

Dobra wiadomość dla tych, którzy uznają AntiMusick za stukanie łyżkami (cytat z jednego z listów) - DIFFERENT STATE grają na gitarach! Ale żarty na bok. Po kilku mniej lub bardziej podziemnych kasetach polski kwintet debiutuje oficjalnie. "Knar" jest materiałem z gatunku tych, którymi początkowa dezorientacja z każdym kolejnym przesłuchaniem zamienia się w uznanie dla ukrytej struktury. Ta cecha czyni ich zresztą idealnym punktem wyjściowym dla bardziej tradycyjnie nastawionych czytelników TEA i AntiMusick. Bazując na gitarach i instrumentach klawiszowych (ale także na kawałkach metalu i miksowaniu winyli) DIFFERENT STATE tworzą muzykę z jednej strony ciągle mocną i agresywną, a z drugiej mocno zakręconą i niekonwencjonalną, której smaczki i kolejne plany wynurzają w miarę jak zaznajamiamy się z tym materiałem. I niech nikogo nie myli instrumentarium - oni nie idą na łatwiznę jakże obecnie popularnych brzmień MINISTRY czy DIE KRUPPS. Zamiast tego w metalizującą podstawę wplatają rozwlekłe i rozjeżdżające się psychodeliczne rytmy, spod których usiłują się wydostać (momentami odnosząc w tym sukces) różne niekonwencjonalne odgłosy w rodzaju tłuczonego metalu czy programowanej elektroniki. Jakimś parametrem mógłby być GODFLESH, od którego DIFFERENT STATE jest jednak subtelniejszy i bardziej wyrafinowany. Na pochwałę zasługuje także niezwykle staranne jak na nasz kraj opakowanie - przepiękna, niekonwencjonalnie rozkładana wkładka i etui na samą kasetę. Duży kciuk w górę dla zespołu i wytwórni i jeszcze większe oczekiwanie na więcej.

Paweł Frelik

karta przedsiębiorstwa

NOŚNIK
MC

Polecamy również:

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.