ROD - Pòczuj kaszëbsczégò dëcha CD

Zespół powraca z nowym albumem, aby ponownie znaleźć swoją przystań w Zoharum. Członkowie ROD tworzą coś w rodzaju kolektywu, realizującego się w działalności artystycznej, silnie związanej ze słowiańską kulturą i obrzędami. Nawiązania są czytelne zarówno w warstwie muzycznej, jak i lirycznej, równocześnie znajdują swoje odbicie w dbałości o wizualny aspekt zespołu (koncerty, teledyski, wizualizacje). W swojej twórczości konsekwentnie próbują zaszczepić na nowy grunt kulturę przodków, gdzie stare obrzędy, zasłyszane legendy, codzienne zwyczaje odwołują się do uniwersalnej wizji wszechświata – czystej, rdzennej i znanej tutaj od wieków, bez zafałszowania i narzuconego przez obcych toku myślenia. 

10,00 €
Brutto
5 dni roboczych
Ilość
Dostępny

100% bezpieczne płatności

W ostatnich latach mieliśmy już okazję współpracować z zespołem ROD, stając się współwydawcą ich pierwszych dwóch EP, poprzedzających publikację pełnego debiutu „Lelum Polelum” w Karrot Kommano (2018). Zespół powraca z nowym albumem, aby ponownie znaleźć swoją przystań w Zoharum. Członkowie ROD tworzą coś w rodzaju kolektywu, realizującego się w działalności artystycznej, silnie związanej ze słowiańską kulturą i obrzędami. Nawiązania są czytelne zarówno w warstwie muzycznej, jak i lirycznej, równocześnie znajdują swoje odbicie w dbałości o wizualny aspekt zespołu (koncerty, teledyski, wizualizacje). W swojej twórczości konsekwentnie próbują zaszczepić na nowy grunt kulturę przodków, gdzie stare obrzędy, zasłyszane legendy, codzienne zwyczaje odwołują się do uniwersalnej wizji wszechświata – czystej, rdzennej i znanej tutaj od wieków, bez zafałszowania i narzuconego przez obcych toku myślenia. Ci piewcy pogańskich tradycji w naturalny sposób kontynuując je, wpisują je w czasy i miejsca z własnego otoczenia. Ich eklektyczna formuła oparta jest na łączeniu dwóch pozornie odległych, wręcz przeciwstawnych światów muzycznych. Gęste bity i elektroniczny puls łączą się z melodiami wygrywanymi na tradycyjnych instrumentach ludowych, tworząc własny, charakterystyczny styl. Całości dopełniają teksty, w których zawarto swoiste przesłanie ROD, gdzie przeszłość i przyszłość traktowane są na równych prawach. Najnowszy album zatytułowany „Pòczuj kaszëbsczégò dëcha”, nawiązuje wprost do obecnego konfliktu światopoglądowego na Kaszubach, w którym to pradawne tradycje zagrażać zaczęły tym ogólnie przyjętym. To prawdopodobnie pierwsze tak odważne podjęcie tematu i to przez muzyków, wywodzących się z serca tego regionu.

Album dostępny w wersji digital i na CD w ściśle limitowanym nakładzie do 300 szt.
Premiera: 27.10.2020

karta przedsiębiorstwa

NOŚNIK
CD

Polecamy również:

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.