Lech Nienartowicz – Wzdłuż Pasma CD


Płyta wydana nakładem wytwórni Kosmodrone w ekskluzywnej dystrybucji Alchembria.pl 

12,00 €
Brutto
5 dni roboczych
Ilość
Dostępny

100% bezpieczne płatności

Płyta wydana nakładem wytwórni Kosmodrone w ekskluzywnej dystrybucji Alchembria.pl
Lech Nienartowicz, jest związanym z Toruniem twórcą przestrzennych kompozycji z nagrań terenowych, szumów, strzępów melodii. „Wzdłuż Pasma” to jego pierwsza solowa płyta w formacie CD po kilkunastu kasetowych i cyfrowych produkcjach pod rożnymi nazwami i w różnych konfiguracjach.
„Dźwięki na tej płycie w porównaniu z rzeczami, które wcześniej robiłem są mniej eksperymentalne i mniej widać tu skłonność do badania granicy między muzyką i nie-muzyką. Można powiedzieć, że to bardziej tradycyjna twórczość. Z wrażliwości eksperymentalnej pozostało tu z pewnością traktowanie źródła dźwięku w kategorii obiektu dźwiękowego, a nie typowego instrumentu, co może kojarzyć się z muzyką konkretną. Inny wspólnym punktem z tą tradycją jest myślenie o kompozycji w kategoriach zdarzeń dźwiękowych i montażu. Poza tym jest to materiał elektroakustyczny, który trudno przypisać do konkretnego gatunku i gdzie zaciera się nieco granica między tym co elektroniczne (syntetyczne) i akustyczne (w każdym razie taki był cel).”
Krążek limitowany do 200 sztuk.
Lech Nienartowicz – współzałożyciel toruńskiego labelu kasetowego Pawlacz Perski, członek impro-kolektywów Perpetual Motion Food i Poszmeg. W ramach glitchowego duetu z Mateuszem Wysockim (Porcje Rosołowe) zrealizował m.in. cykl nagrań będących dźwiękową kroniką żywotów wymyślonych owadów. Swoją muzykę wydawał w amerykańskich wytwórniach kasetowych Dinzu Artefacts i Futher Records. Ostatnio tworzy autobiograficzne instalacje i działa w grupie paraartystycznej Dom Spokojnej Młodości.

Kosmodrone

karta przedsiębiorstwa

NOŚNIK
CD

Polecamy również:

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.