• NOWOŚĆ

ZŁE OKO - Xenos CD

Edycja na CD w digipacku.

12,00 €
Brutto
5 dni roboczych
Ilość
Dostępny

100% bezpieczne płatności

UWAGA.  Tylko w przedsprzedaży krązek dostępny w specjalnej, niższej cenie. Oferta ważna wyłącznie na Alchembria.PL do dnia premiery.

Po świetnie przyjętym debiucie, ZŁE OKO powraca z nowym krążkiem, zatytułowanym "Xenos" Znalazło się na nim 9 numerów, które trudno przypisać do jakiegoś konkretnego gatunku. Sama autorska określa swoją muzykę jako feminoise - drone - punk. Choć dla niektórych takie połączenie wydawać mogłoby się niemożliwe, to trudno o bardziej trafne określenie muzycznej zawartości "Xenos". Mamy tutaj do czynienia z wręcz przebojową, zapadającą z łatwością w pamięci elektroniką,  opartej na illbientowej  rytmice, opartej o nieco szorstkim, przybrudzonym industrialnym brzmieniu. Całości dopełniają teksty mocne w przekazie i brzmieniu, kontestujące narzucony porządek, rozprawiające się z utartymi schematami, stawiające kłam stereotypom, pielęgnowanym bezrefleksyjnie przez kolejne pokolenia.

ZŁE OKO to jednoosobowy projekt Olgi23 z Warszawy (PL), graficzki industrialno-punkowej, autorki kolaży i byłej basistki DNO (downtempo punk), obecnie mieszkającej w Oslo. To cyfrowa agonia i apokalipsa, spowolnienie dronów i krakanie wron. Zadebiutowała w 2019 roku albumem „Cykuta”, w którym echa industrialu początku lat 90. mieszają się z konceptualnym, feministycznym anarcho-punkiem z Crass Records i wyjątkowo polskim elementem – zwłaszcza w tekstach, przepełnionych średniowiecznymi motywami pogańskimi i smrodem spalonych na stosie czarownic...

Album na CD w digipacku, wydany w kooperacji wydawnictw Zoharum i DIY Koło.

Premiera 23.03.2024

karta przedsiębiorstwa

NOŚNIK
CD

Polecamy również:

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.