O nas

ALCHEMBRIA (ZOHARUM WEBSTORE)

Alchembria.pl to sklep internetowy należący do Zoharum, non-profitowego wydawnictwa płytowego. Co to oznacza w praktyce? Wokół Zoharum, jak i Alchembrii, skupiona jest grupa pasjonatów, których celem jest działalność kulturalna. Wszystkie zyski zarówno z naszych własnych wydawnictw, jak i przedmiotów z dystrybucji, inwestujemy w kolejne krążki oraz promocję naszych artystów. Innymi słowy, działamy profesjonalnie, lecz niekomercyjnie; naszym wyłącznym celem jest promocja ciekawych projektów artystycznych.

W ofercie Alchembrii znajdziecie wiele produktów muzycznych, przede wszystkim: płyty CD, płyty winylowe, kasety, ale także książki, gadżety muzyczne, itd.

Jesteśmy dystrybutorem kilkudziesięciu wydawnictw polskich i zagranicznych z muzykę elektroniczną, eksperymentalną, awangardową oraz alternatywną w szerokim tego słowa znaczeniu.

Zoharum – polskie wydawnictwo z muzyką eksperymentalną istniejące od 2007 roku. Pierwotnie powstało z myślą o publikowaniu płyt zespołu Bisclaveret. Jednak szybko label rozszerzył swoją formułę i ewoluował w różnych kierunkach. Dzisiaj ich katalog liczy sporo ponad 200 tytułów z muzyką ambient, industrial, experimental, electroacoustic, idm… i cały czas się rozrasta… W większości są to publikacje na nośnikach CD, ale pojawiają się również pierwsze nośniki winylowe, edycje specjalne (z dodatkami i kasetami włącznie). Wydawnictwo nie ogranicza się do jednego stylu, brzmienia, czy kierunku w muzyce. Wybierając do swojego katalogu nowe tytuły, prowadzący nim kierują się wyłącznie własnymi upodobaniami, działając niejako „ponad podziałami gatunkowymi”. Współpracują z wieloma artystami z Polski i z zagranicy. 

Publikujemy zarówno debiutujące projekty, nowe albumy uznanych artystów, jak również odświeżamy i przybliżamy nowej rzeszy słuchaczy klasyczne i ważne dla historii muzyki eksperymentalnej albumy. Dbamy przy tym o ciekawą oprawę wizualną i estetyczną własnych „produktów”.

Poza działalnością wydawniczą, współtworzymy razem z Beast of Prey periodyk „Hard Art”, współpracujemy przy organizacji różnych koncertów, festiwali i wydarzeń artystycznych.

Jeżeli chciałbyś o coś jeszcze nas zapytać, napisz do nas na adres order@alchembria.pl lub zadzwoń pod numer 605 318 630 w godzinach 10-16 od poniedziałku do piątku.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.