WHITE STAINS - Singleminded Dualisms 1988-1989 (WOODEN BOXSET CD)

Specjalna edycjja kolekcjonerska w drewnianym pudełku, zawierającym regularny album, naklejkę z logiem zespołu, 3 przypinki, 6 pocztówek z replkami oryginalnych okładek do winylowych publikacji oraz torbę (worek) z logiem White Stains. 

30,00 €
Brutto
Ilość
Wyprzedany

100% bezpieczne płatności

Specjalna edycjja kolekcjonerska w drewnianym pudełku, zawierającym regularny album, naklejkę z logiem zespołu, 3 przypinki, 6 pocztówek z replkami oryginalnych okładek do winylowych publikacji oraz torbę (worek) z charakterystycznym logiem White Stains. 

WHITE STAINS zaistniał w świadomości wielu słuchaczy dzięki  regularnemu debiutanckiemu albumowi, nagranemu wspólnie z Psychic TV "Live At Stockholm".  Jednak historia tego zespołu i jego metamorfoz sięga dużo dalej. Powołany przez Carla Abrahamssona ansambl od początku służył jako narzędzie do głoszenia manifestów zainspirowanych twórczością m.in. Aleistera Crowleya (White Stains to tytuł jednego z ciekawszych tekstów brytyjskiego maga) i innych głosicieli wolnej myśli. O ile poruszane przez nich zagadnienia niezmiennie skupione były wokół tematyki okultyzmu i wiedzy tajemnej, o tyle w warstwie muzycznej zespół przechodził wiele metamorfoz: od occult/gothic rocka poprzez ambient po eksperymentalną elektronikę. Z czasem gdy wykrystalizował się ich styl,  Carl wraz z Thomasem Tibertem przemianowali White Stains na Cotton Ferox, otwierając kolejny rozdział ich aktywności artystyczno-magicznej. Niniejsza publikacja otwiera cykl wznowień szwedzkiej grupy. Stanowi ona zbiór wszystkich krótkich form, poprzedzających ich debiut, które ukazały się w latach 1987-1989 jedynie na winylowych 7" i 12" EP . Do tej pory nie były one dostępne na żadnym innym nośniku. Całość została opatrzona właściwym komentarzem Carla Abrahamssona, będącym świetnym wprowadzeniem do wysłuchania materiału, wskazującym na kontekst w jakim powstawały zawarte na nim kompozycje.

Prmiera 16.06.2023

karta przedsiębiorstwa

NOŚNIK
CD

Polecamy również:

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.